12 Şubat 2010 Cuma

Sırrı Süreyya Önder, Selahattin Yusuf , Tarık Tufan ve SADIK YALSIZUÇANLAR biraraya gelirse ne olur? TABİ Kİ KAFA DENGİ:))

Kafa Dengi....Ve...Yalsızuçanlar...ve... ANNA AHMEDOVA 'dan günün şiiri....

Yönetmen, senarist Sırrı Süreyya Önder, yazar Selahattin Yusuf ve yazar, senarist Tarık Tufan, Kafa Dengi ile 24'te.


Gündelik yaşama ince bakış, çarpık ve kaba bakışlara ince ayar bu programda. Dar açı yok bu programda. Vücut çalımı yok. Şike şaibe yok. Karambol var. Uzmanlık yok. Belge yok. Kavga yok. Mevki yok. Kolektif oyun anlayışı var. Sıcak gelişmeler yok; ama soğuk gelişememeler de yok: Aziz misafirler var. Genel kültürün ayak izleri var. Ülkemizin kültürel yer-altı kaynakları var. Unutulmuş güzellikler var. Hikâyeler var. Gündelik hayatın masalları var. Kitap kokusu var. Müziğin hası var. Sinemanın daniskası var. Birbirinden değerli konuklarla, derin muhabbet Kafa Dengi’nde!

KAFA DENGİ” üçlü ve onların meraklı, ibretlik maceraları her Cuma canlı yayınla 20.45’te 24 ekranındave....haftanın konuğu...SADIK YALSIZUÇANLAR.... Kaçırmayın derimmm...
 
TARIK TUFAN deyince ANNA şiirini anmadan geçmek olmaz.Ama daha önce yayınladığımdan başka bir şiire geçiyorum.Bu sefer şair ANNA AHMEDOVA, şiir SENİ SEVDİĞİMİ...
 
SENİ SEVDİĞİMİ


sana
daha önce
seni
seviyorum demiş miydim..
böyle
su akar gibi
zaman penceresine
damlalar düşerken
ve
ben
seni
yeniden ve yeniden
g/özlerken....

canımın yongası
içim de
yüzümün saklı
hüznü
seni seviyorum...
sevdikçe
sarmaşık gibi
sarılıyorum
gözlerine
ve güneşe
kafa tutuyorum
gözlerin
içine daldığım
karanlık gece
ve ben
siyahında
derinden daha derine
kayboldukça
sana
d/üşüyorum

sana
daha önce
seni
seviyorum demiş miydim..
böyle
yelkovan akrebin
peşinde
ben ise
yüreğinin içinde
her saniye
yeniden ve yeniden
varliginda
erirken..ANNA AHMEDOVA

8 yorum:

papuç dedi ki...

Meksika Sınırı programına alternatif yine o programcılaran geldi lakin kanal değişti ..Hatta şimdi daha bi güzel adı var programın..İnş bu hafta izlemeye çalışacam aklımın bi köşesine not ediyorum ;)

Teşekkürler bilgilendirme için..Sevgiler..

bahar gelsin dedi ki...

pabuççum bir ismail kılıçarsaln eksik o da geçen programda dedi ya prodüktörlük şirketi kurmuşlar onun başında çok yoğunmuş yoksa ayrıldıkları yok onu çeşein başına oturtmuşlar yani:))meksika sınırının daha sıkı izleyicisiydm eskiden ama bunu söylemeiyim şmdi erken başlıor pek müsait olmuyorum ama bugün bakarım konuk için:))

Dalgaları Aşmak dedi ki...

Dizi alışkanlığım olmadığından vetv yerine genellikle dvd izlediğimden haberim yoktu bu programdan.Bu akşam izleyeyim bari güzele benziyor:)

bahar gelsin dedi ki...

sevgili dalgaları aşmak eğlenceli bir program ama bugünkü konuk özel bence eee bu daha da iyi yapıyor iyi izlemeler kaçırırsan gece 2 de tekrarı var sanırım bir de pazar gündüz vardı ama emin değilm:))

mit dedi ki...

Teşekkürler. Evde televizyonun önünü boş bulabilirsem izleyeceğim :)

bahar gelsin dedi ki...

oooo mit onu beklersnnn her kanalda ayrı dizi var o saate ya 2 de tekrarına bakçan ya da internet diye bir şey var:)) bu konunun uzmanı sensin bana hatırlatmak düşmez ama:))

ذهرا فندقلي dedi ki...

Ne mi olur süper olur! :))

bahar gelsin dedi ki...

eeeee süper de oldu zehra:))

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin