15 Mayıs 2010 Cumartesi

Yalnızca ateşli bir sabır ulaştırır bizi muhteşem bir mutluluğun kapısına...Ve sonunda bu da oldu! ANKARA'ya deniz geliyorrrrr:))

ÖRGÜTSEL ÖĞRENME KAPASİTESİ VE YENİLİĞİN VE İŞLETME PERFORMANSINA ETKİSİ

Ağır ağır ölür alışkanlığının kölesi olanlar, her gün aynı yoldan yürüyenler, yürüyüş biçimini hiç değiştirmeyenler, giysilerinin rengini değiştirmeye yeltenmeyenler, tanımadıklarıyla konuşmayanlar.

Ağır ağır ölür tutkudan ve duygulanımdan kaçanlar, beyaz üzerinde siyahı tercih edenler, gözleri ışıldatan ve esnemeyi gülümseyişe çeviren ve yanlışlıklarla duygulanımların karşısında onarılmış yüreği küt küt attıran bir demet duygu yerine “i” harflerinin üzerine nokta koymayı yeğleyenler.

Ağır ağır ölür işlerinde ve sevdalarında mutsuz olup da bu durumu tersine çevirmeyenler, bir düşü gerçekleştirmek adına kesinlik yerine belirsizliğe kalkışmayanlar, hayatlarında bir kez bile mantıklı bir öğüde aldırış etmeyenler.

Ağır ağır ölür yolculuğa çıkmayanlar, okumayanlar, müzik dinlemeyenler, gönlünde incelik barındırmayanlar.

Ağır ağır ölür özsaygılarını ağır ağır yok edenler, kendilerine yardım edilmesine izin vermeyenler, ne kadar şanssız oldukları ve sürekli yağan yağmur hakkında bütün hayatlarınca yakınanlar, daha bir işe koyulmadan o işten el çekenler, bilmedikleri şeyler hakkında soru sormayanlar, bildikleri şeyler hakkındaki soruları yanıtlamayanlar.

Deneyelim ve kaçınalım küçük dozdaki ölümlerden, anımsayalım her zaman: yaşıyor olmak yalnızca nefes alıp vermekten çok daha büyük bir çabayı gerektirir.

Yalnızca ateşli bir sabır ulaştırır bizi muhteşem bir mutluluğun kapısına.
 
Pablo Neruda
------------------------------------------
Sonunda bu da oldu, ANKARA'ya deniz geliyor:))
AÇIK DENİZ bu hafta Ankara'dan TEVFİK İLERİ dosyası ile ekranlara geliyor, kaçırmamalı:))  

2 yorum:

bahar dedi ki...

ağır ağır ölür !
çok doğru farketmek anlamak ama herşeyden öte imani bir yürekle yaşamak bir yerde okumuştum sizdeki güzellikleri sadece imani bir akıl keşfeder ve anlar diye bazen ne kadar anlaşılmaz olduğumuzu düşünüp kendimize haksızlık ediyoruz, yanlış bir tutum olduğunu yaşadıkça öğreniyoruz teşekkürler canım...

bahar gelsin-HANDAN GÜLER dedi ki...

tşk baharcım

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin